Spotkania modlitewne

Wspólnota w ciągu roku akademickiego spotyka się w środy. W każdym miesiącu zazwyczaj odbywają się:

  • Modlitewne spotkanie Wspólnoty,
  • Modlitewne spotkanie Wspólnoty w mniejszych grupkach,
  • Modlitewne spotkanie Otwarte,
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu (spotkanie Otwarte).

Na początku każdego miesiąca rozsyłany jest plan spotkań.

Aby być na bieżąco i nie opuścić spotkania otwartego zachęcamy Cię do polubienia nas na fb.com/swdobrylotr oraz zapisania się do naszego newslettera (napiszcie do nas maila, jeśli chcecie dodać Wasz adres e-mail).

 

Spotkanie Otwarte

Rozpoczynamy je hymnem do Ducha Świętego oraz wspólną modlitwą i śpiewem. Następnie czytamy Słowo Boże z najbliższej niedzieli. Po lectio przechodzimy do Echa Słowa – każdy może przeczytać zdanie, bądź krótki fragment z czytań, który go szczególnie dotknął. Po tej części następuje czas na dzielenie – w zwięzły sposób, osoby chętne, mogą odnieść się do przeczytanego Słowa i do tego jak Ono działa i wypełnia się w ich życiu.

Następnie ojciec wystawia Najświętszy Sakrament. W zależności jak Duch Święty pokieruje prowadzących, modlimy się m.in. modlitwą uwielbienia, dziękczynienia i prośby oraz nieustająco przyzywamy Ducha Świętego i Jego darów. Zachęcamy aby włączać się we wspólnotową modlitwę i odpowiadać na wezwania, jednocześnie otwierając swoje serce na działanie Pana Boga.

 

Adoracja

Jest to godzinne spotkanie, w czasie którego w zupełnej ciszy kontemplujemy oblicze naszego Pana. Każdy z nas poprzez indywidualną modlitwę może doświadczyć Jego pokornej i cichej obecności. Zachęcamy do ograniczenia modlitwy swoimi słowami, aby dać przestrzeń Duchowi Świętemu i móc lepiej wsłuchiwać się w to, co On chce powiedzieć do nas.

 

Na wyżej wspomniane spotkania zapraszamy każdego z Was. Nie trzeba się nigdzie zgłaszać ani zapisywać. Informacje o jego terminie można znaleźć na stronie głównej, na Facebook’u lub w naszym kalendarzu. Spotkania odbywają się w Kaplicy Przemienienia Pańskiego (na II piętrze w budynku przyklasztornym). Po modlitwie zapraszamy na herbatę i przekąskę – będziemy mogli porozmawiać i lepiej się poznać.

Spotkania Wspólnoty i Grupki Dzielenia

Te spotkania są przeznaczone dla członków naszej Wspólnoty. Służą one budowaniu jedności i więzi pomiędzy nami oraz pogłębianiu naszej wiary i formowaniu nas. Ten czas jest nam potrzebny, aby nasza postawa jako chrześcijan stawała się coraz dojrzalsza. Pragniemy stawać się prawdziwymi świadkami Jezusa wśród naszych rodzin, przyjaciół, współpracowników i we wszystkich innych miejscach, do których jesteśmy posyłani.