Chcesz do nas dołączyć?

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem naszej Wspólnoty, serdecznie zapraszamy Cię na nasze środowe otwarte Spotkania Modlitewne. Będziesz miał możliwość uczestniczyć z nami we wspólnej modlitwie, a po spotkaniu, przy herbacie, porozmawiać z liderami i członkami Wspólnoty.

Jeśli rozważasz wstąpienie do Łotrów, prosimy zgłoś się do naszych liderów i ich o tym poinformuj. Zależy nam na indywidualnym podejściu do każdego kandydata, dlatego w czasie rozmowy liderzy zapytają o Twoje motywacje, potrzeby i oczekiwania.

Przez najbliższych parę miesięcy będziemy oczekiwali od Ciebie uczestniczenia w otwartych Spotkaniach Modlitewnych, oraz tego, że dasz się poznać Wspólnocie poprzez wspólne spędzanie czasu po nich.

Pod koniec czerwca każdego roku w naszej Wspólnocie są składane i odnawiane deklaracje członkowskie. Podczas tej uroczystości każdy indywidualnie, w obecności całej Wspólnoty, przed Najświętszym Sakramentem wypowiada formułę deklaracji oraz podpisuje listę członkowską. Przez kolejny rok podejmujemy się: trwania na wspólnej modlitwie, budowania relacji z Panem Bogiem i pozostałymi członkami Wspólnoty, a także wypełniania rozeznawanych posług.

Przed tym wydarzeniem, jeśli dalej będziesz podtrzymywał chęć dołączenia do naszej Wspólnoty, liderzy odbędą z Tobą rozmowę i podejmą decyzję o dopuszczeniu Cię do rocznej właściwej kandydatury, w czasie której będziesz uczestniczył we wszystkich spotkaniach Wspólnoty oraz będziesz mógł zmierzyć się z całością Zobowiązań zawartych w Powołaniu Wspólnoty.

Jeżeli po roku kandydatury podtrzymasz chęć dołączenia do Wspólnoty, liderzy wraz z Radą Wspólnoty i Opiekunem duchowym podejmą decyzję o Twoim dołączeniu do Wspólnoty (w szczególnych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia kandydatury jeszcze o kolejny rok). Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań pod koniec czerwca, wspólnie ze wszystkimi, złożysz deklarację członkowską.

 

Chcesz dołączyć do Wspólnoty św. Dobrego Łotra?