Jarmark Dominikański

Jarmark Dominikański na Służewie to dla nas szczególny czas!

Co roku wspinamy się na wyżyny naszej kreatywności i zaangażowania, żeby dać się poznać z jak najlepszej strony! A wiadomo, że przez żołądek do serca, dlatego zawsze szykujemy dla tych, którzy zajrzą na nasze stoisko, coś pysznego. Najpierw były sałatki, naleśniki, później warzywne i owocowe koktajle. Ostatnio postawiliśmy na przygotowanie jadła św. Dobrego Łotra, czyli młodych ziemniaczków w towarzystwie masła i koperku. Ale Jarmark to nie tylko menu…

…poza wielkim zaangażowaniem organizacyjnym, logistycznym i wspólnymi zakupami to też ważny i piękny czas budowania więzi w naszej Wspólnocie. Czas wzajemnego poznawania się, bycia razem i cieszenia się chwilą. To dla nas możliwość do odkrywania swoich dobrych i trudniejszych stron, a także szansa, żeby przekraczać siebie i dawać z serca innym to co najlepsze.

Jarmark św. Dominika to jest też dzień, w którym świętujemy razem z całym zakonem Ojców Dominikanów, ponieważ wiele im zawdzięczamy. Każdy z nas, w którymś momencie swojego życia, trafił na spotkania Wspólnoty św. Dobrego Łotra właśnie przy parafii na Służewie. I to właśnie tu mieliśmy i dalej mamy szansę odkrywać siebie i zmieniać z Bogiem nasze życie. Gdyby nie Dominikanie, nasz opiekun – o. Janusz Chwast OP oraz Jego zaangażowanie w naszą formację, nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy.

Stoisko Wsp. św. Dobrego Łotra w czasie Jarmarku Dominikańskiego na Służewie