Posługi wyjazdowe

Wieczory Uwielbienia w Parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu

Dwukrotnie mieliśmy możliwość wspierać o. Janusza Chwasta OP na wieczorach uwielbienia w parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu (maj, listopad 2016). Nasza posługa polegała na przygotowaniu liturgicznym i technicznym tych wydarzeń, a także na towarzyszeniu ojcu Januszowi poprzez oprawę muzyczną i wspólną modlitwę.

Z wielką radością podjęliśmy się tego dzieła. Po zakończonej posłudze spotkaliśmy się z wielką wdzięcznością i otwartością parafian.

Modlitewne czuwanie ze św. Bakhitą

W nocy z 3 na 4 lutego 2017 roku uczestniczyliśmy w akcji: Zamień noc w moc miłosierdzia – modlitewnym czuwaniu w intencji ofiar handlu ludźmi oraz tych, którzy dopuszczają się tych okrutnych czynów. Posługa miała miejsce w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Słowo podczas Eucharystii wygłosił ks. Bp Grzegorz Ryś.

Modlitewne czuwanie ze św. Bakhitą

Po Mszy Św. uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać historii oraz świadectw osób, które stały się ofiarami różnych współczesnych form niewolnictwa. Po tej części czuwania modlitwę uwielbienia poprowadził o. Janusz Chwast OP z naszym wsparciem. Śpiewem i modlitwą uwielbialiśmy Pana Boga i wołaliśmy o miłosierdzie dla wszystkich osób uwikłanych w ten dramat. Hasło tego wydarzenia brzmiało: „To są dzieci, nie niewolnicy!”. Zatem staraliśmy się szczególnie pamiętać w modlitwie o tych najmniejszych, których dzieciństwo zostało skradzione, a marzenia podeptane.

Jednocześnie wyszliśmy naprzeciw słowom Papieża Franciszka, który nieustannie wzywa nas do „powstania z kanapy” i zatroszczenia się o problemy świata i ludzi obok nas.

 

„Niech każdy z NAS czuje się zobowiązany, by być rzecznikiem tych naszych braci i sióstr, upokorzonych w swojej godności. (…) Pomyślmy choćby o tak wielu dzieciach, które doznają różnego rodzaju przemocy ograbiającej ich z radości życia. Ich smutne i zagubione twarze są stale obecne w moich myślach. Domagają się naszej pomocy w wyzwoleniu z niewoli współczesnego świata.” (Misericordia et Misera Nr 19)

Organizatorem całego wydarzenia była Sieć Bakhita.