Aktualności

  • on 11 października 2023

Wspólnotowe dni skupienia 2023/2024

Za nami weekend formacyjny.  Zdrowej części Wspólnoty udało się go spędzić w Mariańskim Ośrodku Rekolekcyjnym w Sulejówku.

W tym czasie mieliśmy okazję pogłębić naszą wiedzę na temat Modlitwy Otwarcia się na Boże Błogosławieństwo, czyli Modlitwy Uwolnienia wg metody 5 kluczy Neala Lozano.

Bardzo dziękujemy delegacji Członków Wspólnoty Jerozolima z Poznania: https://jerozolima.poznan.dominikanie.pl/ za wygłoszenie dla nas konferencji o poszczególnych kluczach tej modlitwy, za udzielenie odpowiedzi na nasze pytania oraz poprowadzenie tej modlitwy nad nami. To był bardzo wartościowy i poruszający czas.

Bardzo się cieszymy i dziękujemy za obecność naszemu poprzedniemu duszpasterzowi o. Januszowi Chwastowi, który wraz z Jerozolimą przygotował i przeprowadził dla nas te rekolekcje. Dziękujemy za obecność i towarzyszenie naszemu obecnemu opiekunowi o. Dawidowi Grześkowiakowi.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Heleny – organizatorki tego weekendu.

Wierzymy, że ten czas będzie owocował zarówno na naszej indywidualnej drodze do Pana Boga, jak i wspólnotowej. Pragniemy aby Jego Miłość rozlewała się przeobficie w tych wszystkich miejscach, do których zostaniemy posłani.

Dzielimy się bardzo ciekawym cytatem usłyszanym od Pani Elżbiety. Jest on owocem 50-letniego pobytu w Karmelu siostry Marii. Na pytanie przewodnika Franciszka ‚Siostro, co jest najważniejsze w życiu?’ miała odpowiedzieć:

„Uwierzyć w to, że Bóg Cię kocha i wściekle się tego trzymać”.

Abyśmy i my umieli prawdziwie odkryć, przyjąć i żyć tą prawdą. Tego życzymy nam wszystkim.