Aktualności

  • on 16 stycznia 2024

Spotkanie opłatkowe 2024

Jedną z tradycji naszej Wspólnoty Świętego Dobrego Łotra stały się spotkania opłatkowe, podczas których, również w towarzystwie naszych bliskich, mamy okazję spędzić ze sobą czas w iście świątecznej atmosferze. Jak co roku, i tym razem, ten wyjątkowy dzień przypadł na 6-go stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, a spotkanie zaczęliśmy od wspólnej Mszy Świętej, po której udaliśmy się na Agapę. 

 

To chwile wyjątkowe: pełne radości, wzruszeń oraz podsumowań i refleksji nad minionym rokiem. Czas na chwilę spowalnia i pozwala nam zamienić zdanie dosłownie z każdym, złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. W tym roku nie zabrakło również kolędowania, a największą radością dla najmłodszych były niespodziewane odwiedziny tajemniczych „klasztornych” Kolędników 😉

 

Nie ukrywamy, że ogromną przyjemnością jest zasiąść przy wspólnym stole i skosztować wyjątkowych, tradycyjnych potraw, a przy okazji porozmawiać o świątecznych tradycjach w naszych rodzinnych domach, albo najzwyczajniej w świecie o naszych codziennych sprawach.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę organizatorek spotkania: Oli, Marysi i Ewy. To był ogrom logistyki, czasu i zaangażowania. A Pawłowi bardzo dziękujemy za obfitą fotorelację.

 

Zresztą sami zobaczcie…, te zdjęcia mówią same za siebie. To był piękny, wspólnie spędzony czas!